arrowUp

Zakladatel garant

MDDr. Adéla Tikovská DIS.
Stomatoložka, zakladatelka Institutu

 Práci v oblasti zubní péče se věnuji celou svou kariéru, je mou vášní i koníčkem. S nadšením sleduji vývoj našeho oboru a učím se s novými technologiemi, které mou práci posouvají za nové hranice a pomáhají mi zrychlovat, zkvalitňovat a zpřístupňovat péči, kterou poskytuji. Zachránit a spravit už umíme téměř cokoliv, ale je náročná záchrana zanedbaného zdraví ten správný směr, kterým se ubírat a na co má společnost spoléhat? Zdraví v ústní dutině neovlivňuje jen krásný úsměv, ale jeho špatný stav ohrožuje celé naše tělo a zvyšuje rizika vzniku řady onemocnění i mimo ústa. 
Čím více mám zkušeností, tím více se má filozofie přiklání k moderní teorii vzniku onemocnění a kladu velký důraz na včasnou prevenci, protože mě nebaví jen hasit požár, ale chci, aby mu sami pacienti uměli efektivně předcházet. Tento předpoklad si žádá řádně informovaného a motivovaného pacienta. Abychom toto poselství mohli šířit dál a nepůsobili jen úzce na pacienty v našich ordinacích, vznikl Institut zdraví s úsměvem, jehož posláním je dostat do povědomí důležitost péče o vlastní zdraví mezi širší veřejnost všech věkových kategorií.
Protože je stěžejní budovat zdravé návyky péče o zdraví od brzkého věku, zasazuji se o to, aby se péče o zdraví stala nedílnou součástí ranného vzdělávání dětí a nebyla ponechána náhodě či na zodpovědnosti pouze rodičů.
Za svým zdravím si každý stojíme sám, to učím děti v mateřských školách ve svém volném čase již skoro 10 let. Nyní v tom již nejsem sama, v programu Zdravé děti s úsměvem vzděláváme děti ve školách s mým skvělým týmem složeným z odborníků ze  stomatologie, fyzioterapie, pedagogiky a nutriční terapie. Vytváříme vzdělávací metodiky, aktivně navštěvujeme vzdělávací zařízení, pracujeme s dětmi a zajišťujeme prevenci s vidinou lepší budoucnosti pro nové generace. Pokud sdílíte naši vášeň a rádi se aktivně podílíte na změně a motivujete ostatní, přidejte se k nám a navštivte sekci Spolupráce.
"Buď světlem, které pomáhá ostatním vidět.. "
V případě zájmu volejte na +420 608 436 929