arrowUp
bigLogoBG

Tým

MDDr. Adéla Tikovská DIS.
Stomatoložka, zakladatelka Institutu

 

Práci v oblasti zubní péče se věnuji celou svou kariéru, je mou vášní i koníčkem. S nadšením sleduji vývoj našeho oboru a učím se s novými technologiemi, které mou práci posouvají za nové hranice a pomáhají mi zrychlovat, zkvalitňovat a zpřístupňovat péči, kterou poskytuji. Zachránit a spravit už umíme téměř cokoliv, ale je náročná záchrana zanedbaného zdraví ten správný směr, kterým se ubírat a na co má společnost spoléhat? Zdraví v ústní dutině neovlivňuje jen krásný úsměv, ale jeho špatný stav ohrožuje celé naše tělo a zvyšuje rizika vzniku řady onemocnění i mimo ústa. 
Čím více mám zkušeností, tím více se má filozofie přiklání k moderní teorii vzniku onemocnění a kladu velký důraz na včasnou prevenci, protože mě nebaví jen hasit požár, ale chci, aby mu sami pacienti uměli efektivně předcházet. Tento předpoklad si žádá řádně informovaného a motivovaného pacienta. Abychom toto poselství mohli šířit dál a nepůsobili jen úzce na pacienty v našich ordinacích, vznikl Institut zdraví s úsměvem, jehož posláním je dostat do povědomí důležitost péče o vlastní zdraví mezi širší veřejnost všech věkových kategorií.
Protože je stěžejní budovat zdravé návyky péče o zdraví od brzkého věku, zasazuji se o to, aby se péče o zdraví stala nedílnou součástí ranného vzdělávání dětí a nebyla ponechána náhodě či na zodpovědnosti pouze rodičů.
Za svým zdravím si každý stojíme sám, to učím děti v mateřských školách ve svém volném čase již skoro 10 let. Nyní v tom již nejsem sama, v programu Zdravé děti s úsměvem vzděláváme děti ve školách s mým skvělým týmem složeným z odborníků ze  stomatologie, fyzioterapie, pedagogiky a nutriční terapie. Vytváříme vzdělávací metodiky, aktivně navštěvujeme vzdělávací zařízení, pracujeme s dětmi a zajišťujeme prevenci s vidinou lepší budoucnosti pro nové generace. Pokud sdílíte naši vášeň a rádi se aktivně podílíte na změně a motivujete ostatní, přidejte se k nám a navštivte sekci Spolupráce.
"Buď světlem, které pomáhá ostatním vidět.. "

MDDr. Iveta Vojtová
Stomatoložka, revizor

Bc. Dunja Ilić
Pedagožka, ředitelka

Během svého života jsem posledních 7 let působila jako hlavní pedagog v Montessori základních a mateřských školách. Mé cestovatelské nadšení jsem spojila s prací, která má smysl, a byla jsem součástí charitativních projektů v Evropě i ve světě. V Peru jsem se podílela na projektu "Školy v ulicích" a v Srbsku jsem pracovala na projektu zaměřeném na pomoc dětem s rakovinou. Se získaným nadhledem při práci s dětmi a týmy z více koutů světa, jsem si uvědomila důležitost ranného vzdělávání a péče o děti a jejich zdraví. Díky svým rozmanitým zkušenostem jsem vytvořila pro Institut zdraví s úsměvem metodiky a edukační materiály, které jak doufám, pomohou motivovat děti i dospělé k větší starostlivosti o své zdraví a které budou inspirací i pro další odborníky, kteří by se chtěli vydat naši cestou a spojit síly v rámci našeho preventivního programu.

Bc. Monika Kubíková
Dentální hygienistka, lektorka

Po absolvování čtyřletého gymnázia v Uherském Brodě jsem se rozhodla jít studovat dentální hygienu. Vybrala jsem si pro své studium Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Jelikož jsem vždy chtěla zůstat ve svém rodném městě, jsem velmi ráda, že můžu pracovat na poliklinice MŮJ LÉKAŘ. I když jsem momentálně na rodičovské dovolené, i tak jednou týdně docházím na Polikliniku pomáhat pacientům k zdravějšímu úsměvu.
 

Bc. Eliška Skovajsová
Dentální hygienistka, lektorka

Momentálně pracuji jako dentální hygienistka na poliklinice Můj Lékař v Uherském Brodě. Tento obor jsem vystudovala v roce 2021 na Masarykově univerzitě v Brně. Nyní můj volný čas vyplňuje navazující studium ve Zlíně. Dentální hygienistkou ovšem stále jsem a budu. Těším se na to, kolika dětem a rodičům mohu předat své znalosti a snad také přispět k lepší budoucnosti zdravých zubů nás i našich nejmenších.

Petra Pařízková, DiS. 
Dentální hygienistka, lektorka

Jsem dentální hygienistka a pracuji na Poliklinice MŮJ LÉKÁŘ v Uherském Brodě. Aktuálně mě však potkáte spíše venku s kočárkem než v ordinaci. Když se objevila možnost přidat se do týmu Institutu zdraví s úsměvem, moc ráda jsem se do tohoto projektu zapojila, protože v něm vidím velký smysl a potenciál pozitivně ovlivnit zdraví především u mladé generace.

Ronald Tikovský
Instruktor jógy, lektor

Do prostředí dětí mě zavedl osud.  Zní to až neuvěřitelně, ale jsem členem velké rodiny, která se skládá bez jedné z tuctu sester a čtyř bratrů. Díky tomu byl můj život od narození velmi bohatý na vnímání ostatních charakterů kolem mne a zároveň potřeby přizpůsobování mého charakteru jiným lidem.  Tato přirozená harmonie souladu s ostatními mi dala respekt a schopnosti komunikace, naslouchání a vnímání, které jsem v dospělosti dále rozvíjel studiem filozofie, zdravé výživy a jógy se zaměřením nejen na dospělé, ale i ty nejmladší. Jako otec dvou dětí mám také přirozenou touhu předávat životní zkušenosti těm nejkrásnějším bytostem – dětem. Ty jsou na prvním místě, a to je ten důvod, proč dávám podporu tomuto projektu!

Mgr.Jana Šáchová, DiS.
Výživová terapeutka, lektorka

Vystudovala jsem obor Regenerace a Výživa na Masarykově univerzitě v Brně. Mezi další absolvované obory patří: učitelství tělesné výchovy na FSpS MU Brno a také zdravotnický záchranář na VZŠ ve Zlíně. Od mala se věnuji sportu a na pohybu jsem tak trochu :-) závislá. V dospívání jsem pochopila, že kvalitní stravování je důležitá součást zdravého těla. Věnuji se edukační činnosti v oblasti zdravého pohybu a výživy pro dospělé i děti. V současné době trénuji také atletickou přípravku pro děti, kde se snažím aplikovat své znalosti i zkušenosti a vést děti již od mládí ke zdravému životnímu stylu. Každý den mně dělají radost mé dvě dcerky, partner, voňavá a chutná káva, domácí mazlíčci a samozřejmě kvalitní a chutné jídlo. Neřídím se žádnými extrémy, ale hledám optimální cestu, jak udržet sebe i svou rodinu ve zdraví.

Bc. Marie Langová
Dětská fyzioterapeutka, lektorka

Jsem dětská fyzioterapeutka se zaměřením na prevenci a správný psychomotorický vývoj a maminka dvouletého Jiříka. K práci s nejmenšími jsem tíhla od malička a postupně jsem se přes sen stát se učitelkou v mateřské školce nebo dětskou lékařkou dopracovala k dětské fyzioterapii. Mou cílovou skupinkou jsou miminka a děti předškolního věku. Nějvětší přínos své práce vidím v šíření osvěty o kvalitním psychomotorickém vývoji dětí, o tom jak děti správně podpořit a rozvíjet je dle jejich indiviuálních možností s ohledem na osobnost a charakter každého dítka. Učím maminky, jak se svým dítkem manipulovat v souladu s vývojem, jak jej ve vývoji podpořit a čeho se vyvarovat, jaké vybírat pomůcky pro správný pohybový vývoj i jak poznat, že něco není úplně dobře a kdy už je na místě navštívit odbornou poradnu.

Mgr. Šárka Dostálová
Fyzioterapeutka, lektorka

Vystudovala jsem magisterský obor fyzioterapie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Během studia jsem své nově nabyté zkušenosti uplatňovala v Lázních Luhačovice. Fyzioterapie mi přirostla k srdci a neustále se v ní zdokonaluji. Nabídka práce na poliklinice MŮJ LÉKAŘ je pro mě atraktivní, protože mi umožňuje pracovat v rodném kraji a napomoct tak rozšířit povědomí o fyzioterapii.

Bc. Jana Bučková
Fyzioterapeutka, lektorka

Fyzioterapii jsem vystudovala nejdříve na VOŠ. Bakalářský titul jsem získala při zaměstnání na Zdravotnické univerzitě v Banské Bystrici. Praktické dovednosti získané v průběhu 14 let v Lázních Luhačovice na dětských odděleních a různých stážích v ambulantních zařízeních pro dospělé jsem doplnila dalším vzděláváním na certifikovaných odborných kurzech. Mojí doménou jsou především funkční poruchy pohybového systému, které vznikají naším životním a pracovním stylem.
 

MUDr. Terezie Mudráková
Rehabilitační lékařka
Promovala jsem na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně roku 1997. V roce 2001 jsem získala atestaci 1.stupně ze všeobecného lékařství a roku 2012 z rehabilitačního lékařství. Do září 2021 jsem pracovala jako zástupkyně primářky Rehabilitačního oddělení Uherskohradišťské nemocnice, předtím v Městské nemocnici Uherský Brod, v lázeňském domě MVČR v Luhačovicích a v Nemocnici Atlas ve Zlíně. Absolvovala jsem kurzy manipulační a myoskeletální medicíny na IPVZ Praha u Dr. Vacka PhD., sportovního lékařství na IPVZ Praha u doc. Radvanského a zatím částečně sportovní DNS kurzy u prof. Koláře. Ve volném čase se věnuji procházkám se psem, orientačnímu běhu, turistice po horách a skálolezení. Jsem zastánce aktivního přístupu k vlastnímu zdraví. 
V případě zájmu volejte na +420 608 436 929